Agjencia Zhurnal.mk.

Armend Mehaj pret në takim zëvendës ambasadorin japonez Tatsuya Machida

Ministri i mbrojtjes Armend Mehaj, priti sot zëvendës ambasadorin Japonisë në Vjenë, që mbulon edhe Kosovën Tatsuya Machida.Ministri Mehaj e njoftoi mysafirin me zhvillimet në Ministri dhe FSK.Ministri Mehaj vlerësoi lartë gatishmërinë e Japonisë për bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në, e që duhet të konkretizohet në të ardhmen në fusha të veçanta specialistike.

 

Ministri (zëvendës ambasadori) i Japonisë shprehu gatishmërinë që Japonia të ndihmoj FSK-në në fushat me interes të përbashkët, posaçërisht në fushën e kërkim – shpëtimit.

Related posts

Provokon Gjuriq në KS të OKB paraqitet me emblemën e “Asociacionit të Komunave Serbe”

D V

Vdes nga COVID-19 edhe një 19 vjeçar nga Kaçaniku

D V

Gjukanoviq: Vuçiq do ta donte Kosovën pa shqiptarë, sikurse Malin e Zi pa malazezë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More