Agjencia Zhurnal.mk.

Armend Dallku: Nuk ishte ky maksimumi ynë, pasi po ashtu mbetëm edhe me një lojtar më pak në fushë

Ballkani ka barazuar në shtëpi ndaj Dukagjinit me rezultat 2-2, shkruan Gazeta Olle.

Dy golat për sukarekasit i realizoi Ermal Krasniqi ( 45′ dhe 53′), ndërsa për klinasit realizuan Arbër Shala në sekondat e fundit të pjesës së parë dhe Ahmed Januzi në të 68-tën.

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, është ndarë i kënaqur me pikën që fitoi dhe me angazhimin e futbollistëve në këtë ndeshje të parë të sezoni 2021/22.

“Nuk ishte ky maksimumi ynë, pasi po ashtu mbetëm edhe me një lojtar më pak në fushë. Në përshtypjen e parë mendoj që lojtari e shkeli topin si fillim tek rasti i kartonit të kuq. Jam shumë i kënaqur me angazhimin e lojtarëve që nuk u dorëzuan deri në fund”, ka thënë Dallku.

“Është një pikë e rëndësishme pasi ishte ndeshja e parë në Superligë këtë edicion. Në çdo ndeshje do të luajmë për fitore sepse nuk jemi turistë në Superligë”, përfundoi Dallku.

/Gazeta Olle/

Related posts

Angellovska – Bezhovska: Sektori bankar është në gjendje të mirë, përshatshmëria e kapitalit është ndër më të lartat në dekadën e fundit

D V

Kadriu: Shërbimi shëndetësor në vend i neglizhuar totalisht

Xh M

Prishtina anulon miqësoren me Vllazninë e Shkodrës, shkak problemet shëndetësore të disa lojtarëve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More