Agjencia Zhurnal.mk.

Armando Broja debuton me gol te Southamhtoni në EFL CUP

Armando Broja ka arritur të shënojë për Southamptonin që në ndeshjen e parë me fanellën e këtij klubi.

 

Sulmuesi shqiptar që është huazuar nga Chelsea, ka arritur të shënoj kundër Newport.

Goli erdhi në minutën e 9-të, ku me një goditje nga afër Broja hapi ndeshjen (1-0).

Pjesa e parë është mbyllur me rezultat 3-0, pasi Southamhton shënoi edhe dy herë të tjera.

Broja llogaritet si njëri nga sulmuesit më me potencial në futbollin anglez.

Related posts

Arsenali refuzon ofertën e Romës, i ofron kontratë të re Granit Xhakës

D V

Ramos: Dua që Mbappe të qëndrojë, me të dhe Neymar mund të bëjmë gjëra të mëdha

Z H

Të varur në fushë nga futbollistët shqiptarë, klubi turk shkruan në gjuhen shqipe në faqen zyrtare

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More