Agjencia Zhurnal.mk.

Ariu ngjitet në një varkë me vela në portin e Floridës

Një ari i zi bëri një vizitë në një port në Florida dhe u kap nga kamera duke eksploruar kuvertën e një varke me vela.

Todd Dillman, pronar i TowBoat U.S. Napoli-Marco Island, tha se ai po e kthente një maune përsëri në gjirin e Klubit të Lundrimit dhe Jahteve Napoli kur vuri re një ari në ujë.

“Ne shohim krokodila të ujërave të kripura, aligatorët, peshkaqenë dhe gjëra të tilla. Por nuk mund të them se kam parë diçka të tillë më parë”, tha Dillman, duke shtuar “Jo për një milion vjet. Dhe ndoshta nuk do ta shoh më kurrë”, shkruan UPI, përcjell Telegrafi.

Ai tha se skena u bë edhe më tronditëse pak momente më vonë. “U ktheva dhe shikova dhe ai është në varkën me vela”, tha Dillman.

Dillman kapi një video të ariut që endet në kuvertën e varkës dhe e postoi në faqen e biznesit të tij në Facebook.

Ariu shpejt tërhoqi një turmë shikuesish.

“Filluan të përhapeshin fjalët se kishte një ari në port. Dhe unë thashë: ‘Jo. Jo. Nuk mund të ketë një ari në port”, tha Manny Blanco, menaxheri i përgjithshëm i klubit të jahteve.

“U largova nga porti dhe me siguri, ishte një ari në një varkë. Kam parë aligatorë në marinë. Kam parë delfinë, por kurrë nuk kam parë një ari”, shtoi ai.

Komisioni për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida bëri të ditur se po monitoron lëvizjet e ariut për t’u siguruar që ai të gjejë rrugën e sigurt për t’u kthyer në habitatin e vet. 

Related posts

Pse njerëzit merren me thashetheme?

D V

Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

D V

Amerikanët rikthehen në Hënë, zbarkon me sukses anija kozmike “Odysseus”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy