Agjencia Zhurnal.mk.

Arifi: Partneriteti me SHBA-në është një faktor esencial dhe strategjik drejt konsolidimit demokratik

Shkup, 2 korrik – Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, sot në Forumin e Dialogut për Prespën është takuar me ndihmës sekretarin shtetëror, Philip Reeker,  zëvendësndihmësin sekretar në Byronë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike në Departamentin shtetit të SHBA-ve, Matthew Palmer si dhe me ambasadoren e SHBA-ve në vend, Kate Marie Byrnes, transmeton TetovaSot.

 

Arifi është shprehur se partneriteti me SHBA-në është një faktor esencial dhe strategjik drejt konsolidimit demokratik dhe prosperitetit ekonomik të Maqedonisë së Veriut.

Partneriteti me SHBA-në është një faktor esencial dhe strategjik drejt konsolidimit demokratik dhe prosperitetit ekonomik të vendit tonë! 
Sot në #PrespaForumDialog, kisha nderin të takohem me Philip Reeker ndihmës sekretar shtetëror, Matthew Palmer zëvendësndihmës sekretar në Byronë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike në Departamentin shtetit të SHBA-ve, si dhe ambasadoren e RMV në vend znj. Kate Marie Byrnes.
#prespadialogueforum2021

Partneriteti me SHBA-në është një faktor esencial dhe strategjik drejt konsolidimit demokratik dhe prosperitetit…

Posted by Teuta Arifi on Friday, July 2, 2021

Related posts

Qeveria dhe SASHK-u fundjavën e ardhshme e vazhdojnë dialogun për zgjidhje

I.A

Zjarri në Likovë shuhet me helikopter, QMK-ja bën thirrje për kujdes

D V

Zjarrfikësit e Kumanovës kanë intervenuar në dy zjarre në 24 orët e fundit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More