Agjencia Zhurnal.mk.

Arifi: Ka mbaruar asfaltimi i fazës së parë të rrugës G.Dellçev në pjesën e sipërme të qytetit

Tetovë, 23 tetor – Ka mbaruar asfaltimi i fazës së parë të rrugës G.Dellçev në pjesën e sipërme të qytetit

 

Ky projekt finansohet nga granti i Bankës Botërore nëpërmjet Ministrisë për transport dhe lidhje.

Rruga është në gjatësi prej 700m dhe gjërësi 5.5m. Me përfundimin e projektit parashifet ndriçim i ri rrugor, kanalizim atmosferik si dhe rregullim hortikulturor përgjatë shtigjeve për këmbësorë!

Related posts

Teuta Arifi nga Shipkovica: Mandatin e dua prej qytetarëve, për një jetë më të mirë

D V

Kryetari i PDSH-së realizoi takim me Ambasadorin e Republikës Çeke në vend, Jaroslav Ludva

Redaksia

Regjistrohen 313 raste me Kovid-19, 364 pacientë të shëruar, shtatë të vdekur

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More