Agjencia Zhurnal.mk.

Ardit Peposhi i Llapit vrapoi 11.6 kilometra në ndeshjen ndaj Malishevës

Skuadra e Llapit ka luajtur ndaj Malishevës në vikend, me ç’rast ka fituar me rezultatin e pastër 3-0.

Llapi mposhti Malishevën në ndeshjen e xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës, me golat e Valmir Veliut (2) dhe Arbnor Ramadanit.

Megjithatë, një lojtar që ndihmoi shumë skuadrën e Batatinës në këtë duel ishte mbrojtësi anësor, Ardit Peposhi.

GazetaBlic Sport mëson se Ardit Peposhi ka vrapuar 11.6 kilometra në ndeshjen e së shtunës ndaj Malishevës.

Një statistikë kjo mjaft e mirë nga Peposhi i Llapit, i cili nuk u ndal në asnjë moment në këtë ballafaqim.

Një statistikë mjaft të mirë të vrapimit në këtë duel e kishte edhe Kushtrim Shabani, i cili vrapoi 10.9 kilometra.

Related posts

Idrizi: Humbëm dy pikë ndaj Prishtinës

Redaksia

Petrovska: Duhet t’i thyejmë të gjitha stereotipet për gratë në pozita udhëheqëse

Z.H

Përpos TMRO-së, edhe LSDM ka parashtruar gjashtë ankesa në KSHZ

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More