Agjencia Zhurnal.mk.

Ardian Limani zgjidhet mbrojtësi më i mirë i stinorit vjeshtor nga lexuesit e Gazetës Olle

Me anë të ‘reactions’ dhe komenteve, lexuesit tanë kanë zgjedhur futbollistin e Dritës, Ardian Limanin si mbrojtësin më të mirë gjatë stinorit vjeshtor.

Mbi 400 reagime dhe 100 komente vendosën për mbrojtësin më të mirë të këtij stinori në elitën e futbollit kosovar, ku shumën e votave i siguroi kapiteni i Dritës.

Limani ishte fantastik te bardhekaltrit, duke dhuruar dy asistime në 17 ndeshjet e zhvilluara, dhe duke ndihmuar ekipin të pranojë vetëm 11 gola, ku njëherit Drita kishte mbrojten më të mirë.

Karakteristikë e kapitenit të gjilanasve është se luan për mrekulleri në qendër dhe në tëdjathtë të mbrojtjes.

Lexuesit e Gazetës Olle, në vendin e dytë e vendosën mbrojtësin e Gjilanit, Armend Halili, i cili nga e majta ka ndihmuar ekipin edhe në mbrojtje por edhe në sulm, duke shënuar një gol dhe duke dhuruar dy asistime.

Top treshen e mbrojtësve me më së shumti vota e mbylli kapiteni i Llapit, Bujar Idrizi.

/Gazeta Olle/

Related posts

Cilat raste gjyqësore do të fillojnë nga fillimi përshkak shkarkimit të gjykatësit Boshevski?

Z.H

Ministria e Shëndetësisë “e përgjumur” Kumanova ka mungesë të barnave!

I.A

Tegeltija: Ballkani i Hapur në interes ekonomik, ndoshta një ditë do t’i bashkangjitemi dhe ne

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More