Agjencia Zhurnal.mk.

Ardian Gjini fiton edhe një mandat për të qeverisur në Gjakovë

Ardian Gjini nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka fituar garën e balotazhit për kryetar të Gjakovës.

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare ku tashmë janë numëruar 100 për qind të votave, sipas të cilave kryetari aktual ka fituar 56.06 për qind të votave, apo saktësisht 20 mijë e 254 vota.

Në anën tjetër, Mimoza Kusari-Lila ka marrë 43.94 për qind ose 15.873 vota.

Related posts

Mbyllet për publikun seanca e “Syrit të Popullit” gjatë diskutimit për dëshmitarët anonim, polemika mes Ramabajës dhe prokurorit

D V

Rusia me kërkesë urgjente dhe të drejtpërdrejt për BE-në e NATO-n, ka të bëjë me Kosovën

D V

Gara për balotazh, kjo është dalja përfundimtare në 21 komuna

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More