Agjencia Zhurnal.mk.

Ardi Shala i Ulpianës, zgjidhet “Ylli i Javës”

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova , vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

“YLLI I JAVËS” për xhiron e 12-të në #BKTSuperligë është shpallur futbollisti i KF Ulpiana, Ardi Shala

Mesfushori i ekipit lipjanas dha kontribut të madh në triumfin e skuadrës së tij ndaj FC. Ballkani që deri para kësaj xhiroje ishte lider në renditje.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Shala fillimisht shënoi autogol, por në fund u bë hero i ndeshjes, duke e shënuar golin e fitores për skuadrën e tij, në kohën shtesë. Kjo fitore e nxori Ulpianën nga zona e kuqe në #BKTSuperligë

Çmimin “Ylli i javës” për mesfushorin e Ulpianës e ndau Naim Zeqiri, menaxher i degës së BKT në Lipjan.

Related posts

Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Xh M

KSHPK: ”Ne diagnostikojmë ndërsa të gjithë akuzohen për vjedhje”

Z.H

Në tremujorin e parë të këtij viti 8.729 vende të lira të punës

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More