Agjencia Zhurnal.mk.

Ardhja e mërgimtarëve, MPB bënë të ditur gjendjen në pikat kufitare

Me afrimin e festave të fundivitit, ka filluar të vërehet edhe fluksi i mërgimtarëve në pikat kufitare në Kosovë.

 

Ndonëse në vikend është vërejtur fluks më i madh, mëngjesin e së hënës gjendja në pikat kufitare është e qetë dhe nuk ka pritje të gjata.

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Punëve të Brendshme në hyrje të pikave kufitare në Kosovë nuk janë më të gjata se 10 minuta.

Pothuajse në të gjitha pikat kufitare, pritjet janë nga 3 deri në 5 minuta.

Njëjtë është edhe në dalje të pikave kufitare, ku pritja më e gjatë është  5 minuta.

Related posts

Kosovë/ Policia sekuestro dy armë zjarri në Drenas

N E

Borrell takon liderët e Ballkanit Perëndimor në New York, flasin për situatën në rajon

D V

Ministri rus: Ne pranojmë vetëm zgjidhjen e cila i përshtatet Serbisë, por është koha të formohet Asociacioni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More