Agjencia Zhurnal.mk.

Arbëria mposhtë lehtësisht Vitinë

Xhiro e 11-të në Ligën e Parë të Kosovës ka nisur me një ndeshje të zhvilluar mes Arbërisë dhe Vitisë.

Skuadra lipjanase ka arritur fitore me rezultat të pastër 2-0.

Në fushën me bari sintetik në Shtime, Arbëria ka arritur të fitojë takimin me rezultat 2-0.

Pas tri pikëve të fituara nga kjo sfidë, Arbëria ngjitet në vendin e dytë në tabelë me 19 pikë, sa ka edhe lideri Ramiz Sadiku. /Gazeta Olle/

Related posts

Për Francën, bashkësia politike evropiane nuk zëvendëson anëtarësimin në BE

Z.H

Asnjë progres në fushat e lëvizjes së mallrave, punëtorëve dhe lirisë për të ofruar shërbime

Xh M

Fazliji: Ndaj Zvicrës do të jetë ndeshje speciale

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More