Agjencia Zhurnal.mk.

Arben Vitia e pranon humbjen dhe ia uron fitoren Përparim Ramës

Kandidati i VV-së për Prishtinën, Arben Vitia, ka pranuar humbjen e raundit të dytë të zgjedhjeve lokale.

 

Vitia, me anë të një konference të thirrur për media, ka thënë se Prishtina ka një kryetar të ri dhe ai është Përparim Rama, kandidati i LDK-së për Prishtinën.

“Sipas rezultateve që i kemi edhe nga komisionarët, Prishtina tashmë e ka një kryetar të ri dhe ai është z.Përparim Rama. Shfrytëzoj rastin të falënderoj qytetarët e Prishtinës dhe z. Rama po ashtu, për një kulturë të përgjithshme dhe një fushatë shumë korrekte e cila e karakterizoi qytetarinë e Prishtinës”, deklaroi ai.

Tutje, ai e fajësoi angazhimin e vonë të LVV-së në fushatë për humbje të Prishtinës. 

Related posts

Pesë muaj nga zhdukja e Bedri Rexhepit, institucionet ende pa informacione për vendndodhjen e tij

D V

Oda Ekonomike kundër masave të reja anti-COVID, Rukiqi: Ora policore dhe kufizimet në orare nuk janë zgjidhje

Redaksia

Sela: Sulm makabër në Gllogjan, bashkëndjejmë dhimbjen me familjarët e viktimave dhe lutemi për të lënduarit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More