Agjencia Zhurnal.mk.

Apple thuhet se është në bisedime për të prodhuar kufjet AirPods dhe Beats në Indi

Apple u ka kërkuar furnitorëve që të fillojnë të prodhojnë disa nga kufjet e saj AirPods dhe Beats në Indi që në fillim të vitit të ardhshëm, sipas një raporti të Nikkei Asia të mërkurën.

Bisedimet shënojnë përpjekjen e fundit të kompanisë për të ulur rrezikun e ndërprerjeve të zinxhirit të furnizimit në Kinë për shkak të bllokimeve të Covid dhe rritjes së tensioneve tregtare SHBA-Kinë.

Apple thuhet se ishte në diskutime në gusht për të zhvendosur disa nga Apple Watches, MacBooks dhe HomePods në Vietnam dhe njoftoi në shtator se po monton disa nga telefonat e saj kryesor të iPhone 14 në Indi.

Apple ende mbështetet shumë në Kinë për shumicën e prodhimit të iPhone.

Foxconn, një nga partnerët e prodhimit të Apple, do të prodhojë kufjet Beats në Indi dhe do të përpiqet të prodhojë AirPods atje në të ardhmen, sipas raportit.

Luxshare Precision Industry, e cila prodhon AirPods të Apple në Vietnam dhe Kinë, do të ndihmojë gjithashtu në përpjekjet e prodhimit të AirPods në Indi.

Related posts

iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

D V

Australia po padit Metën për publikimin e reklamave mashtruese

D V

Bitcoin po kthehet? Kriptomonedha më e famshme u rrit mbi 20,000 dollarë për herë të parë në më shumë se dy muaj

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More