Agjencia Zhurnal.mk.

Apple thotë se Aktivitetet e Drejtpërdrejta në “Lock Screen” mund të vijnë me lansimin e iOS 16.1

Apple e ka konfirmuar se funksioni “Live Activities Lock Screen” do të jetë i disponueshëm kur të lansohet iOS 16.1.

 

Apple ndau informacionin me zhvilluesit dhe tha se “API ActivityKit” është i disponueshëm në mënyrë që zhvilluesit të mund të fillojnë “Live Activities” (Aktivitete të Drejtpërdrejta) në aplikacionet e tyre.

Aktivitetet e Drejtpërdrejta janë njoftime ndërvepruese që qëndrojnë të përditësuara, duke ju lejuar të mbani një sy në gjërat që ndodhin në kohën reale edhe kur ekrani është i fikur në telefonin tuaj (Lock Screen).

Përshembull nëse jeni duke ndjekur një lojë sportive, ju mund ta shihni rezultatin e përditësuar në ekranin tuaj në ekranin tuaj (Lock Screen), ose nëse jeni duke pritur për një udhëtim me Uber, mund të shikoni nëse shoferi i juaj është diku afër.

Related posts

​Google Maps prezanton opsion të ri që ndihmon kursimin e karburantit

Xh M

Samsung Galaxy S22 do të prodhohet nga riciklimi i rrjetave të peshkimit

D V

Facebook pranoi të paguajë gjobën mbi 14 milionë dollarëshe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More