Agjencia Zhurnal.mk.

Apple prezanton iPhone 13 Pro dhe Pro Max

Dhe këtu vijnë versionet më të shtrenjta – iPhone 13 Pro dhe Pro Max – në 4 ngjyra të bukura (përfshirë krejt të re: blu të lehta). Çipi i ri A15 Bionic u instalua gjithashtu.

 

Ekrani i ri Super Retina XDR krijon një shkallë kuadri deri në 120 Hz. Kjo është adaptive, në varësi të asaj që kërkohet aktualisht. Versioni Pro do të jetë 6.1-inç, iPhone 13 Pro Max është 6.7-inç.

Të 3 kamera të përbëhen nga një ultra kamerë me kënd të gjerë, dhe një telefoto zoom lente.

Sistemi i ri fotografik duhet të mundësojë shkrepje makro me kamerën me kënd ultra të gjerë-deri më tani kamerat e smartphone-ve nuk kanë qenë në gjendje të bindin.

Të 3 kamerat marrin modalitetin e natës. Në përgjithësi, softueri është përmirësuar, por përpunimi HDR është përmirësuar.

Me stilet fotografike ju duhet të jeni në gjendje të redaktoni fotot tuaja sipas shijes tuaj.

Related posts

Kjo është gruaja e parë në histori që do t’i komentojë ndeshjet e video-lojës së FIFA 2022

D V

Bateritë e prodhuara nga jelekët antiplumb të ricikluar ofrojnë pesë herë më shumë energji

D V

Lansohet në SHBA dhe Kore Jugore YouTube Player për Edukim, më vonë do të jetë në dispozicion edhe tek vendet tjera

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More