Agjencia Zhurnal.mk.

Apple do të vonojë Touch ID nën ekran dhe iPhonen e palosshëm edhe më shumë

Një javë pasi Apple njoftoi linjën e re të iPhone 13, analisti i besueshëm i Apple, Ming-Chi Kuo ka ndarë disa informacione rreth një iPhone me Touch ID nën ekran si dhe një iPhone të palosshëm.

 

Sipas Kuo, njerëzit nuk duhet të presin që iPhone i ardhshëm të ketë një Touch ID nën ekran, pasi kjo teknologji është vonuar për të paktën një vit tjetër.

“Ne kemi parashikaur vonesa për lëshimin e iPhone me gjurmët e gishtërinjve nën ekran dhe iPhone të palosshëm në 2023 dhe 2024, respektivisht, për shkak të përparimit më të ulët se sa pritej në zhvillim. Ne besojmë se kjo do të dëmtojë dërgesat e iPhone në 2022 dhe 2023”, tha Kuo.

Kjo nuk është hera e parë që Kuo raporton se Apple po punonte në këtë teknologji, por ai tani e bën të qartë se Touch ID nën ekran nuk do të jetë gati për formacionin e iPhone 2022.

Kohët e fundit, në gazetën e tij Power On, Mark Gurman i Bloomberg tha se Apple testoi Touch ID nën ekran në linjën iPhone 13, por nuk e bëri atë.

Kuo gjithashtu beson se për vitin 2024, dizajni i palosshëm mund të jetë pika më kritike e shitjes për telefonat inteligjentë të nivelit të lartë.

Në një raport të mëparshëm për iPhone-in e parë të palosshëm, Kuo parashikoi që pajisja do të ketë një ekran midis 7.5 dhe 8 inç. 

Related posts

iPhone 14 mund të ketë një dizajn tjetër të ekranit vitin e ardhshëm

D V

WhatsApp i lejoi përdoruesit të dëgjonin mesazhet zanore përpara se t’i dërgonin ato

D V

Apple prezanton iPhone 13 Pro dhe Pro Max

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More