Agjencia Zhurnal.mk.

Apple do të nisë prodhimin e iPhone 14 në Indi

Apple thotë se ka filluar të prodhojë modelin iPhone 14 në Indi, derisa diversifikon zinxhirët e saj të furnizimit larg Kinës.

 

Kompania prodhon shumicën e telefonave të saj në Kinë, por ka zhvendosur një pjesë të prodhimit jashtë vendit pasi tensionet rriten midis Washingtonit dhe Pekinit.

Politikat ‘zero-COVID’ të Kinës, që kanë shkaktuar bllokime të përhapura, kanë shkaktuar gjithashtu ndërprerje të mëdha për bizneset gjatë pandemisë.

Gjiganti i teknologjisë prezantoi iPhone-in e tij më të fundit në fillim të këtij muaji.

“Linja e re e iPhone 14 prezanton teknologji të reja inovatore dhe aftësi të rëndësishme sigurie. Ne jemi të ngazëllyer që do të prodhojmë iPhone 14 në Indi”, tha Apple në një deklaratë. 

Related posts

Video-loja FIFA 22 vjen në muajin tetor – publikohet një video e shkurtër promovuese

D V

Bllokada e madhe e Rogers ndërpren furnizimin e 25 për qind të trafikut të internetit të Kanadasë

Lea Muslija

Instagrami ndryshon logon dhe fontin e shkronjave

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More