Agjencia Zhurnal.mk.

Apple do të lansojë versionin USB-C të AirPods Pro 2 më vonë këtë vit

Apple kohët e fundit prezantoi iOS 16.4 për zhvilluesit, i cili përfshin referenca për AirPods të rinj me kodin e modelit A3048 dhe një kuti të re AirPods që mban përcaktimin e modelit A2968.

Sipas analistit të famshëm Ming Chi-Kuo, këto ka të ngjarë të jenë versioni USB-C i AirPods Pro 2 i lansuar vitin e kaluar me një port Lightning dhe dërgesat e tyre masive priten midis tremujorit të dytë dhe tremujorit të tretë të këtij viti.

Kuo nuk zbuloi asgjë tjetër në lidhje me versionin USB-C të AirPods Pro 2 dhe është e paqartë nëse këto do të jenë thjesht AirPods Pro 2 që vjen në një kuti karikimi me USB-C ose nëse do të ketë ndonjë ndryshim tjetër harduerik, raporton GSM Arena.

Apple gjithashtu pritet të lançojë linjën e iPhone 15 këtë vit me një port USB-C në vend të portit Lightning.

Ndërkohë Kuo pretendon se Apple aktualisht nuk ka plane për versionet USB-C të AirPods 2 dhe 3, që do të thotë se AirPods Pro 2 ka të ngjarë të jenë kufjet e para TWS nga Apple që do të kalojnë nga porta Lightning në USB-C.

Related posts

WhatsApp po bën gati ndryshimin e madh për përdoruesit

Xh M

Përdorues të iPhone-it po ankohen se përditësimi iOS 16.5 po ua ‘shterë’ baterinë në telefonat e tyre

Xh M

Një inxhinier i lartë i Twitter jep dorëheqje pas defekteve në lansimin e kampanjës presidenciale të DeSantis

D V