Agjencia Zhurnal.mk.

Apasiev: Kemi shumicë prej 61 deputetëve, me tendencë të bëhen 64

Shkup, 5 nëntor – Kryetari i partisë “E Majta”, Dimitar Apasiev, ka konfirmuar se është formuar shumicë e re në Kuvendin e Maqedonisë.

 

Ai në një deklaratë për “Klan Maqedoni” tha se shumica e re është prej 61 deputetëve, me tendencë që të bëhen 64.

“Po kemi shumicë të re prej sonte. Është zyrtare. Janë deputetët e OBRM-PDUKM-së, Aleancës, Alternativës, Lëvizjes Besa dhe partisë ‘E Majta”. Kemi 61 deputetë me tendencë të bëhen 64″, tha Apasiev.

Shumicën e re e ka konfirmuar edhe kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, i cili në rrjetet sociale publikoi fotografi të përbashkët me përfaqësuesit e partive, të cilat janë bërë bashkë.

Related posts

Analizë/ A rrezikohet stabiliteti evropian dhe ballkanik pas largimit të Angela Merkel?

N E

Argjent Gura i bindur në fitore: Koha është e maskarenjve por Bërvenica e shqiptarëve

Redaksia

BP: Institucionet e BE-së me vlerësim të lartë për realizimin e Bankës popullore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More