Agjencia Zhurnal.mk.

Anxhela Peristeri dhe Gjon’s Tears ndër vokalet më të mira në “Eurovision”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri, këtë vit përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision 2021”.

 

Ajo së fundmi u bë e ditur se është vlerësuar nga faqja zyrtare e “Eurovision” si një nga pesë vokalet më të mira.

Krahas saj janë edhe artistët përfaqësues të Maltës, Zvicrës, Izraelit dhe Portugalisë.

Foto: Screenshot/Instagram

Në mesin e tyre është vlerësuar edhe artisti me prejardhje nga Kosova, Gjon Muharremaj, i cili nën përfaqësimin e Zvicrës zuri vendin e tretë.

Faqja zyrtare ka hapur një votim në faqen e Instagramit për të përzgjedhur më të mirin mes tyre.

Për të votuar Peristerin duhet të komentoni emrin e saj në postim që vlen vetëm 24 orë.

Për Anxhelën kanë shprehur mbështetjen e tyre edhe këngëtarë si: Ronela Hajati, Rozana Radi, Evi Reçi, Ardit Çuni.

Për t’ua rikujtuar më poshtë ua sjellim performancën e plotë të yllit shqiptar:

Related posts

Rita Ora sjell imazhe të festës së Krishtlindjeve ndër vite, shkëlqen me dukjen sportive

D V

Kylie Jenner shtatzënë për herë të dytë me reperin Travis Scott

D V

Rihanna heq padinë kundër babait, për të cilin pretendonte se e përdori emrin e saj për të fituar para

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More