Agjencia Zhurnal.mk.

Anulohet vendimi për kufizimin e eksportit të vajit të lulediellit

Shkup, 10 Maj – Qeveria në seancën e sotme vendosi ndërprerjen e vlefshmërisë së vendimit për kufizimin e eksportit të vajit të lulediellit, njofton shërbimi për shtyp qeveritar.

Vendimi është marrë në bazë të situatës së krijuar që prodhimi aktual vendas i vajit të lulediellit furnizon rregullisht tregun vendas për nevojat e shërbimit të qytetarëve, sepse sasitë ekzistuese ndikojnë pozitivisht në gjendjen e qëndrueshme me këtë produkt ushqimor bazë, si dhe në mos pasjen e nevojës për të krijuar teprica, konkretisht rezerva të vajit të lulediellit për ngrënie.

Related posts

Parashikimi i motit për sot

Redaksia

VMRO-DPMNE kërkon që të shtyhet tatimi progresiv edhe për një vit

Z.H

Ekspertët amerikan në aksion, bëhet gati lista e zezë dhe sanksione financiare për ish zyrtar dhe ato aktual (Video)

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More