Agjencia Zhurnal.mk.

Anulohet protesta, Jasharaj thotë se i kanë dhënë afat Qeverisë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), ka anuluar protestë për mosmiratimin e Ligjit të Pagave, e paralajmëruar të mbahet në ora 10:00.

 

Lajmin për Ekonomia Online e ka konfirmuar, kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj. Sipas tij, të gjitha vendimet do të merren në koordinim me BSPK-në.

Ky vendim tha ia ka ardhur pas takimit të mbajtur dhe zotimeve që kanë marrë nga Qeveria për realizimin e kërkesave të tyre.

Related posts

Gërvalla në takimin e Kartës së Adriatikut: Lufta është kthyer sërish si kërcënim real në Ballkan

D V

Sot fillon gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Hagë

D V

Një javë para zgjedhjeve, Qeveria Kurti premton spital për llapjanët

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More