Agjencia Zhurnal.mk.

Antonio Rudiger tashmë ka paralajmëruar Chelsean për dyshen e Real Madridit që mund t’i “vrasin” ata

Antonio Rudiger e ka paralajmëruar tashmë Chelsean për dy lojtarë të Real Madridit që mund të prishin ëndrrat e tyre në Ligën e Kampionëve për një sezon të dytë radhazi.

Mbrojtësi gjerman u largua nga Stamford Bridge si një transferim i lirë verën e kaluar, pesë vjet pasi u bashkua nga Roma në një marrëveshje prej 32 milionë euro.

30-vjeçari ka luajtur një rol të rëndësishëm nën drejtimin e Carlo Ancelottit, duke bërë 38 paraqitje në të gjitha garat.

Dhe ai padyshim që do të jetë i vëmendshëm për të folur kundër ish-klubit të tij, pasi Reali dëshiron të fitojë Ligën e Kampionëve për të 15-ën herë.

Pasi gjigantët e La Ligës triumfuan 5-4 pas kohës shtesë në një thriller kundër Chelseat në kompeticionin e sezonit të kaluar, Rudiger lavdëroi Karim Benzeman dhe Luka Modricin.

Ai i tha BT Sport : “Për të dy ndeshjet, nëse bëni këto lloj gabimesh, ju ndëshkoheni”.

“Ishte bëje ose vdis për ne. Para ndeshjes, jo të gjithë mendonin se mund të arrijmë në 3-0, por më pas doli në dritë paraqitja individuale e Modric dhe Benzema”, ka shtuar më tej ai.

Benzema dhe Modric nuk kanë treguar shenja të ngadalësimit këtë sezon. Dyshja u personifikua në klas pasi Reali e mposhti Liverpoolin 6-2 në total në të tetën e fundit.

Dhe skuadra e Graham Potter do të duhet t’i markojë dyshen sa më mirë nëse duan të kalojnë në gjysmëfinale.

Do të jetë sezoni i tretë radhazi që dy skuadrat e mëdha evropiane përballen në Ligën e Kampionëve, me nga një fitore.

Related posts

Fitore të vazhdueshme, Guardiola rrëfen sekretin e suksesit të tij si trajner

Xh M

Dembele: Ëndrra ime është të fitojë titullin e Kampionëve me Barçën

Xh M

Interi siguron pjesmarrjen në Champions për sezonin e ardhshëm

Xh M