Agjencia Zhurnal.mk.

Anija ushtarake amerikane do të qëndroj në Gjirin e Guantanamos për shkak të ekuipazhit të infektuar me Kovid-19

Uashington, 25 dhjetor – Anija ushtarake amerikane do të anuloj shpërndarjen e saj në Amerikën e Jugut për shkak paraqitjes të Kovid-19 në mes personave nga ekuipazhi, kumtoi marina amerikane.

 

Anija “Millvoki” do të qëndroj në Guantanamo në Kubë, ku u planifikua qëndrimi. Anija u dërgua më 14 dhjetor nga Mejport, Floridë drejtë rajonit në Komandën amerikane jugore.

Marina e SHBA-së kumtoi se “100 për qind nga ekuipazhi i anijes është imunizuar” dhe se të gjithë që kanë test pozitivë janë në pjesën e izoluar të anijes.

Related posts

Raportohet se Koreja Veriore ka testuar sërish raketa balistike

D V

Biden dhe Putin do të bisedojnë më 30 dhjetor

D V

Kinë: AKP-ja miraton shtojcat e ndryshuara të Ligjit Themelor të HKSAR-it për të përmirësuar sistemin zgjedhor

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More