Agjencia Zhurnal.mk.

Anglia skuadra e vetme që ende nuk ka pësuar gol në “Euro 2020”

Anglia sonte siguroi kalimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi mposhti Ukrainën 4-0.

 

Kombëtarja e Anglisë ka mposhtur Ukrainën 4-0, duke siguruar kështu kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Anglia është skuadra e vetme që pas pesë ndeshjeve të zhvilluara në këtë Kampionat nuk ka pësuar gol, 450’ minuta pa pranuar gol.

Anglezët e nisën me fitore ndaj Kroacisë 1-0, më pas barazuan pa gola kundër Kroaciës, fituan 1-0 me Çekinë, 2-0 triumfuan ndaj Gjermanisë, dhe sonte shkatërruan Ukrainën 4-0.

Pesë ndeshje, katër fitore, një barazim, tetë gola të shënuar, zero të pësuar nga anglezët

Related posts

Mourinho mban premtimin dhe blen këpucë në vlerë prej 800 eurosh për Afena-Gyan

D V

Ronaldo u shpall golashënuesi më i mirë i ‘Euro 2020’ – arsyeja pse e la prapa Schickun

D V

Formacionet zyrtare, Drita – Feyenoord: Nuhiu nuk ndryshon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More