Agjencia Zhurnal.mk.

Angelovski: Procesi zgjedhor zhvillohet qetë, pa prishje serioze të rendit dhe qetësisë publike

Shkup, 31 tetor – Ministria e Punëve të Brendshme deri më tani nuk ka regjistruar prishje më serioze të rendit dhe qetësisë publike gjatë votimit, i cili, në përgjithësi, zhvillohet qetë, pa problem, deklaroi sot zëdhënësi i MPB-së, Toni Angelovski.

 

Pas hapjes së vendvotimeve deri në ora 11:00, informoi ai, janë regjistruar dy ngjarje në Kërçovë dhe një në Tetovë.

Në ora 09:15 në SPB Tetovë, tha Angelovski, nënkryetar në vendvotimin nr.1972 në shkollën fillore “Bratstvo Migjeni” në Tetovë ka raportuar se S.D. ajo ka dashur të ushtrojë të drejtën e saj të votës pa i bashkangjitur dokumentin përkatës të identifikimit, gjegjësisht ka tentuar të votojë duke treguar në celular foto të pasaportës së saj.

“Pasi i thanë se ishte e paligjshme, ajo filloi të sillej në mënyrë agresive ndaj saj. Rasti është duke u zbardhur”, tha në konferencën e sotme për media zëdhënësi në MPB, Angelovski.

MPB-ja ka regjistruar raporte për agjitacion në Koçan dhe Kratovë, por deri më tani, siç theksoi Angelovski, këto raporte nuk janë dëshmuar.

Zëdhënësi i MPB-së Toni Angelovski apelon qytetarët dhe pjesëmarrësit në zgjedhje dhe në pjesën tjetër të votimit që të përmbahen nga incidente, dhe nëse ka ndonjë ndërprerje të procesit zgjedhor, theksoi ai, qytetarët menjëherë të informojnë. policinë ose numrin 192 ose lajmëroni në komisariatin më të afërt. 

Related posts

Filloi trajnimi për regjistruesit rajonal në Komunën e Kërçovës

Redaksia

Taravari: Kastriot Rexhepi ka qenë njëri prej iniciatorëve që ka kërkuar sa më shpejtë të bie kjo Qeveri

D V

Bejta: Në vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë një territori i pastër. Ja 24 projektet e para!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More