Agjencia Zhurnal.mk.

Angelina Jolie dhe Halle Berry për herë të parë bashkë në ekran, bëhen pjesë e një filmi të ri

Dy aktore fituese të çmimit “Oscar” – Angelina Jolie dhe Halle Berry do të bashkohen në filmin e ri aksion “Maude v Maude”.

Warner Bros doli fitimtar për realizimin e tij pas një ‘lufte intensive ofertash me shumë studio’ për projektin, sipas Deadline.

Jolie, 47-vjeçare, dhe Berry, 53 vjeçe janë të vendosur të luajnë dhe të prodhojnë projektin, shkruan DailyMail.

Roseanne Liang (Shadow in the Cloud) po drejton nga një skenar i Scott Mosier (Free Birds), i cili do të jetë producent ekzekutiv.

Asnjë detaj i komplotit nuk është publikuar nga projekti që është përshkruar si një, “Bond vs. Bourne tip trailer-aksion global”, me vendndodhjet që do të shpallen në një datë të mëvonshme.

Kjo do të shënojë herën e parë që Jolie, e cila fitoi një “Oskar” në 2000 për “Girl Interrupted”, dhe Berry, e cila fitoi gjithashtu “Oscar” në 2002 për “Monster’s Ball”, do të bashkohen në ekran.

Të dy janë të njohur mirë në zhanrin e aksionit, me Jolie që luan në dy filma “Tomb Raider”, “Mr and Mrs. Smith” me ish-bashkëshortin e saj Brad Pitt dhe “Salt”.

As Berry nuk është e panjohur me aksionin, e cila ka luajtur si një vajzë Bond në filmin “Die Another Day” të vitit 2002, “John Wick: Chapter 3 – Parabellum” dhe disa nga filmat “X-Men”.

Projekti doli fillimisht në treg fundjavën e kaluar dhe tërhoqi disa kërkues, megjithëse Warner Bros përfundoi duke e fituar atë.

Ndërsa kohët e fundit shërbimet e transmetimit kanë fituar projekte të profilit të lartë si ky, Warner Bros thuhet se ka bërë një ‘ofertë mbresëlënëse me tetë shifra që nuk e keni parë nga studiot aq shpesh këto ditë’, sipas raportimeve.

Berry do të prodhojë së bashku me partnerin e saj producent Holly Jeter përmes kompanisë së tyre HalleHolly, e cila u formua në janar 2022 për të prodhuar filma në zhanre të ndryshme për gratë me ngjyrë si përpara ashtu edhe pas kamerës.

Berry aktualisht është duke filmuar “Never Let Go” për Lionsgate, me Jeter si producent ekzekutiv dhe Alexandre Aja drejtor.

“Maude v Maude” do të prodhohet gjithashtu nga Jeff Kirschenbaum dhe Joe Roth, të cilët do të prodhojnë përmes RK Films.

Jolie është aktualisht në post-produksion të përpjekjes së saj të fundit regjisoriale, “Without Blood”, ku interpretojnë Demian Bichir dhe Salma Hayek, për të cilën Jolie shkroi gjithashtu skenarin e adaptimit, bazuar në librin e Alessandro Baricco.

Ndërsa ajo nuk është parë në ekranin e madh që nga “Eternals” e vitit 2021, ajo ka një numër projektesh në paraprodhim, duke përfshirë “Maleficent 3” dhe “Maria”, duke luajtur këngëtaren legjendare të operës Maria Callas.

Ajo është gjithashtu e bashkangjitur për të luajtur në “Every Note Played with Christoph Waltz” dhe po kthehet si ‘Tigresha’ në vazhdimin e animuar “Kung Fu Panda 4”.

Berry së fundmi luajti në “Moonfall” të vitit 2022 dhe debutimin e saj regjisorial, “Bruised”, në të cilin ajo gjithashtu luajti.

Ajo aktualisht ka “The Mothership” në post-produksion, duke luajtur rolin e një nëne, burri i së cilës u zhduk në mënyrë misterioze një vit më parë.

Kur ajo zbulon një objekt jashtëtokësor nën shtëpinë e tyre, familja e saj hyn në një aventurë epike për të gjetur të shoqin dhe të vërtetën.

Ajo gjithashtu ka “Our Man From Jersey” në post-produksion, duke luajtur së bashku me Mark Wahlberg, JK Simmons dhe Jessica De Gouw.

Mosier fillimisht hyri në Hollywood si producent në filmat e hershëm të Kevin Smith si Clerks, Mallrats dhe Chasing Amy përpara se të shkruante Free Birds dhe episodet e Ultimate Spider-Man. 

Related posts

Miss Venezuela vdes pas një operacioni rutinë në fytyrë

Xh M

Gazetarja e njohur: Kam fjetur me shokun e ngushtë në një dhomë, kur shkonim me pushime

D V

Princi William shihet për herë të parë në publik prej kur Kate Middleton njoftoi se u diagnostikua me kancer

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy