Agjencia Zhurnal.mk.

Angel Correa hedh kandidaturën për golin e vitit – shënoi nga mesi i fushës në portën e Villarrealit

Angel Correa sapo e ka shënuar mbase golin më të mirë në karrierë, pasi e mposhti portierin e Villarrealit me një goditje nga gjysma e fushës.

Anëtari i Atletico Madridit e fitoi një top mu në vijën e mesit të fushës dhe e vërejti daljen e portierit Rulli, dhe e paraboloi atë me një goditje të saktë, duke i dhënë epërsinë 1:0 Atleticos në minutën e 11-të.

Ndërkohë, Villarreali ai doli ta barazojë rezultatin në 1:1 në takimin që po luhet momentalisht në Stadiumin de la  Ceramica.

Pau Torres shënoi për 1:1 për Villarrealin në minutën e 29-të, pas një topi të kthyer në zonë.