Agjencia Zhurnal.mk.

Andonovski: Zgjedhjet e parakohshme duhet të diskutohen në takimin e liderëve

Shkup, 1 Nëntor – Stefan Andonovski, sekretari ndërkombëtar i VMRO-DPMNE-së, në sonte në ditarin e Tv Sitel, tha se në takimin e lidershipit të thirrur nga Kovaçevski, do të ishte mirë të diskutohej për zgjedhje të parakohshme.

 

– Do të ishte mirë që në një takim të tillë lidershipi të diskutohej për zgjedhjet e parakohshme. Ne nuk kemi shikuar në detaje. Kur të marrim një tekst të tillë, do të shqyrtojmë. Mund të ketë vend për zgjedhje të parakohshme. Një konsensus më i gjerë social duhet të ishte diskutuar përpara se të nënshkruheshin marrëveshjet. Ftesa së pari duhet të arrijë tek ata për të cilët është dedikuar, e më pas të shpallet në opinion, deklaroi sekretari ndërkombëtar i VMRO-DPMNE-së, Stefan Andonovski lidhur me ftesën e kryeministrit Dimitar Kovaçevski për partitë politike në takim lidershipi.

Duke folur për praninë e një delegacioni partiak në hapjen e klubit në Bllagoevgrad që u mbajt këtë fundjavë, Andonovski tha se ishte një ngjarje historike që, siç tha ai, “do ta shikojmë prapa me krenari”.

Sipas tij, nëse bullgarët hapnin një klub në Maqedoni që do të merrej me çështje kulturore, për shembull me emrin Vasil Levski, do të pranohej njëlloj.

“Por ata hapin klube për provokim, jo ​​disa që do të bashkëpunonin me artistët tanë. Klubet janë vetëm me reklamën e tyre dhe për të krijuar ndjenja negative te maqedonasit, nëse shkojmë në hapjen e klubeve kulturore do të jetë bashkëpunim dhe askush nuk do të jetë kundër”, tha Andonovski.

Related posts

Talat Xhaferin s’e lë instinkti i ushtarakut, shkon për vizitë në Ukrainë

Xh M

Editorial / Kërkesa e opozitës për Qeveri teknike, rehabilitim për disa muaj i anëtarëve të pakënaqur partiak !

Redaksia

Bislimovski: Kufizime nuk ka, por nevojitet shpenzim racional i energjisë elektrike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More