Agjencia Zhurnal.mk.

Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

Real Madridi është plotësisht jashtë garës për titull në La Liga, pasi mbeti 12 pikë pas Barcelonës pas derbit të së dielës, gjë që i lë ata me dy gara për të synuar. Në Ligën e Kampionëve ata përballen me Chelsean, ndërsa Barcelona e pret ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Copa del Rey me një gol avantazh.

Të quajtura ‘finale’ nga Diario AS, ato tre ndeshje mund të përcaktojnë fare mirë sezonin e Los Blancos dhe nëse zhurmat që dalin nga Madridi do të besohet e ardhmja e Carlo Ancelottit.

Trajneri italian do të përdorë La Ligën pothuajse ekskluzivisht si një platformë për ato gara tani, duke pushuar aty ku duhet dhe duke u dhënë zëvendësuesve më shumë kohë loje.

Si i tillë, Ancelotti ka vendosur për formacionin e tij titullar për ato ndeshje vendimtare, duke lejuar dëmtimet.

Përpara Thibaut Courtois, Dani Carvajal i shumë kritikuar do të mbajë vendin e tij në katërshen e mbrojtjes me Eder Militao dhe Antonio Rudiger, të cilëve do t’i bashkohet Nacho Fernandez në të majtë.

Në mesfushë, ai do të qëndrojë me Eduardo Camavinga, Toni Kroos dhe Luka Modric. Në sulm, Vinicius Junior, Karim Benzema dhe Federico valverde do të luajnë të gjithë, duke ruajtur skuadrën që filloi El Clasicon në Camp Nou.

Pati thirrje për të parë Rodrygo Goes, me disa që sugjeruan se ishte koha që të ishte në vend të Karim Benzema.

Por duket se Ancelotti do të shkojë me të provuarit dhe të besuarin nga sezoni i kaluar, me përjashtim të tre ndryshimeve; Rudiger, Nacho dhe Camavinga për Ferland Mendy, David Alaba dhe Aurelien Tchouameni, të cilët të gjithë kanë luftuar me formën dhe dëmtimet kohët e fundit.

Related posts

Fitore të vazhdueshme, Guardiola rrëfen sekretin e suksesit të tij si trajner

Xh M

Dembele: Ëndrra ime është të fitojë titullin e Kampionëve me Barçën

Xh M

Interi siguron pjesmarrjen në Champions për sezonin e ardhshëm

Xh M