Agjencia Zhurnal.mk.

Ancelotti pritet të shkarkohet nëse nuk e fiton Kupën e Botës për Klube

Carlo Ancelotti mund të shkarkohet nga Real Madridi në ditët në vazhdim.

Trajneri italian po zhgënjen në këtë edicion, pas atij të kaluarit ku fitoi La Ligën dhe Ligën e Kampionëve.

Por, në këtë sezon – Los Blancos kanë mbetur tetë pikë mbrapa liderit të ligës, Barcelonës dhe Ancelotti e ka vënë vetën në një pozitë të palakmueshme, raporton Relevo.

Burime të afërta me mediumin bëjnë të ditur se nëse Ancelotti nuk e fiton Kupën e Botës për Klube, atëherë shkarkimi është i pashmangshme.

Trajner si Mauricio Pochettino, Zinedine Zidane, Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp mund të jenë pasuesit e tij në Bernabeu.

Ancelotti nuk po arrin ta gjejë formacionin që i përshtate stilit të tij, andaj edhe ka ardhur forma e dobët në këtë sezon.

Related posts

Nënshkruhet aneks memorandum për rinovimin e stadiumit “Rexhep Rexhepi”

Lea Muslija

Guardiola ‘ndryshon’ klauzolën për të arritur te rinovimi automatik i kontratës së Haalandit

D V

Potter buzë shkarkimit – Chelsea raportohet se ka gjetur zëvendësuesin e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More