Agjencia Zhurnal.mk.

Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme të Superkupës së Spanjës: Barcelona – Real Madrid

Barcelona dhe Real Madridi do të përballen sot (e mërkure) në kuadër të gjysëmfinales së Superkupës së Spanjës.

 

‘El Clasico’ i parë për këtë vit do të fillojë në ora 20:00 dhe do luhet në stadiumin “King Fahd International Stadium”.

Për duelin e vështirë, Blaugranasit do të jenë pa Sergi Roberto dhe Eric Garcia që janë të lënduar, derisa në dyshime janë Pedri, Ferran Torres dhe Martin Braithwaite.

Në anën tjetër, Los Blancos do të kenë mungesën e vetme të Gareth Bale, që është i lënduar.

Foto: WhoScored/Prsc

Analizë

Barcelona

Skuadrës katalunase do t’i rikthehet Ansu Fati për këtë takim, mirëpo nuk pritet që ai të luajë nga minuta e parë, pasi ka qenë për një muaj jashtë fushe.

Ronaldo Araujo do të luajë në këtë takim, pas operacionit që kishte në dorë, derisa Frenkie de Jong është rikuperuar nga një lëndim në muskuj.

Pedri dhe Ferran Torres kanë udhëtuar për në Arabinë Saudite, mirëpo nuk dihet nëse do të luajnë në këtë sfidë.

Roberto dhe Garcia mbesin jashtë, ndërsa Braithëaite nuk dihet nëse është i gatshëm plotësisht.

Real Madrid

Bale vazhdon të jetë jashtë fushë edhe pse është rikthyer në stërvitje jo-intensive.

Marco Asensio duket se e ka fituar garën për të startuat në krahun e djathtë dhe pritet të startojë.

Karim Benzema dhe Vinicius Junior do të drejtojnë sulmin e Real Madridi, ndërsa së bashku kanë shënuar 29 gola në La Liga deri më tani në këtë edicion.

Parashikimi

Real Madridi pritet ta fitojë këtë duel me një gol diferencë ndaj Barcelonës

Formacionet e mundshme

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Araujo, Pique, Alves, Busquets, De Jong, Gonzalez, Dembele, Depay, Luuk de Jong.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Alaba, Militao, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Asensio, Vinicius, Benzema.

Foto: WhoScored/Prsc

Related posts

Zyrtare: Donat Rrudhani transferohet tek Young Boys, nënshkruan kontratë katërvjeçare

Lea Muslija

PSG pritet ta shkarkojë në ditët e ardhshme Pochettinon

Lea Muslija

Mourinho konfirmon me shaka se nuk ka pësuar ndonjë lëndim muskulor gjatë vrapimit festiv

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More