Agjencia Zhurnal.mk.

Analisti: 1.4 miliardë përdorues Android do të kalojnë në këtë iPhone

Një analist i JP Morgan pret një eksod masiv të përdoruesve të Android drejt Apple.

Ndonjëherë analistët kanë një dorë të mirë dhe identifikojnë tendencat herët. Nëse dëgjoni parashikimet e sakta, mund të fitoni shumë para në tregjet e aksioneve. Parashikimi i analistit të JP Morgan, Samik Chatterjee, disi nuk duket të jetë një nga këto parashikime.

Ai supozon se 1.4 miliardë përdorues të Android së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në Apple. Arsyeja e këtij eksodi masiv në drejtim të iOS është iPhone SE i ardhshëm (2022), siç raportohet nga Reuters.

iPhone i lirë i ardhshëm pritet të jetë modeli i parë në gamën SE që do të pajiset me aftësi 5G. Në të njëjtën kohë, iPhone SE (2022) duhet të mbajë çmimin e tij të ulët.

Eksodi masiv drejt Apple?

Sipas Google, aktualisht ka rreth 3 miliardë pajisje aktive Android.

Kjo do të thotë që më shumë se gjysma e të gjithë përdoruesve të Android do të kalojnë në Apple vetëm sepse iPhone SE (2022) ofron 5G me një çmim të ulët.

iPhone SE i ri pritet të shfaqet në fillim të vitit 2022

Për më tepër, Chatterjee duket se po harron se ka shumë telefona inteligjentë Android që funksionojnë në rrjetin 5G dhe se disa madje kushtojnë më pak se 200 euro. Parashikimi do të nënkuptonte gjithashtu se numri i përdoruesve të Android do të duhej të binte vazhdimisht. Në fakt, e kundërta është e vërtetë.

Nëse parashikimi i analistit të JP Morgan është i saktë apo nëse është i gabuar, do të tregohet më së voni nga mesi i vitit të ardhshëm. Në çdo rast, iPhone SE (2022) duhet të prezantohet në muajt e parë të vitit të ardhshëm. 

Related posts

iPhone 16, ndryshimet mbresëlënëse në kamerën e tij

Xh M

A po i jep fund Google aplikacionit Gmail?

D V

Google ndalon gjeneratorin e imazheve Gemini, Inteligjenca Artificiale krijoi fotografi të pasakta historike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy