Agjencia Zhurnal.mk.

A&N konfirmon trajnerin e ri, vjen nga Ferizaj

A&N paralajmëroi mbrëmë, ndërsa në mëngjesin e sotëm bëri të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin e ri në tregun e futbollit tonë, Petrit Rushiti.

Rushiti duket të jetë trajner ambicioz, ndërsa ka punuar deri vonë si ndihmës-trajner i Arbnor Morinës, tash te Ferizaji.

Ai ka licensën A të UEFA-së, që e bën interesant për tregun prizrenas, ku nuk ka shumë persona me këtë licencë.

Trajneri i ri, Petrit Rushiti, do të prezantohet më 17 dhjetor në klubin A&N, ndërsa me të ekipi synon të ngritet në një nivel tjetër dhe të arrijë objektivat që i ka vënë para vetes, e që këtë stinor dukej se është Superliga.

Sipas informatave, ai është i njohur si trajner që kërkon shumë disiplinë, veçanërisht në stërvitje.

Përndryshe, A&N deri tash drejtohej nga Genc Tamniku, që kryen edhe detyrën e trajnerit e edhe të drejtorit, ndërsa vjeshtën në Ligë të Parë e kryen në pozitë të pestë me 19 pikë. Rushiti do ta përgatis skudrën prej Vitit të Ri, me theks të veçantë opsional, mundësia për Superligë.

Related posts

Hakerat kanë sulmuar procesin e regjistrimit në Maqedoni

D V

LSDM: Qytetarët nuk do lejojnë që Mickoski ta kthejë vendin në kohën e izolimit

Xh M

Personat me fibrozë cistike apelojnë për nevojën e medikamentit Kalideko

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More