Agjencia Zhurnal.mk.

Aminata Diallo mohon se ajo ishte pjesë e sulmit ndaj bashkëlojtares Kheira Hamraoui

Lojtarja e ekipit të femrave të PSG-së, Aminata Diallo, ka mohuar të ketë ndonjë përfshirje në sulmin ndaj bashkëlojtares Kheira Hamraoui, pasi u mor në pyetje në fillim të kësaj jave.

 

Diallo pushtoi ballinat e mediave ndërkombëtare këtë javë kur ajo u arrestua nga policia për një incident që përfshin Hamraouin, me këtë të fundit të sulmuar nga dy burra.

Lojtarja e akuzuar thuhet se ishte duke e çuar shoqen e saj të skuadrës në shtëpi kur u zunë pritë nga dy persona të maskuar, të cilët sulmuan këmbët e Hamraouit.

Diallo u arrestua nga policia për akuzat se ajo kishte organizuar sulmin, me të dy lojtaret që konkurronin për të njëjtin vend në ekipin e PSG -së.

Tashmë 26-vjeçarja është liruar nga paraburgimi dhe ka dhënë një deklaratë në lidhje me akuzat.

“Aminata Diallo shpreh keqardhjen për dramatizimin krejtësisht artificial të një rivaliteti mes saj dhe Kheira Hamraoui, i cili do ta justifikonte atë që të kundërshtonte bashkëlojtaren e saj”, thuhej në deklaratën e lëshuar nga avokati i saj.

Diallo played against Real Madrid. Image: PA Images

“Kjo teori nuk korrespondon në asnjë mënyrë me natyrën e vërtetë të marrëdhënies së tyre”.

“Tani po shikohen pista të tjera shumë më serioze nga hetuesit, të cilat nuk e implikojnë në asnjë mënyrë klientin tim”.

Hamraoui celebrating a Champions League victory whilst at Barcelona. Image: PA Images

“Aminata Diallo shpreh keqardhje për zhurmën mediatike që e kishte dënuar tashmë, pa bazë, dhe dëshiron të theksojë se nuk do të hezitojë të mbrojë të drejtat e saj përmes veprimeve ligjore, nëse është e nevojshme, kundër çdo shpifjeje”, thuhet më tej.

Lëndimet e Hamraouit, të pësuar gjatë sulmit, nënkuptonin se ajo humbi ndeshjen e fundit të Ligës së Kampionëve me Real Madridin, të cilën Diallo e filloi përpara se të merrej në pyetje. 

Related posts

Fjalët e para të Achraf Hakimit si lojtar i PSG-së

D V

Avdyl Salihu menaxheri që po krijon autoritet ne Evropë

A.S.

Televizioni shtetëror serb e ndali transmetimin kur Nora Gjakova luftoi për medalje të artë – shpjegimi është i çuditshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More