Agjencia Zhurnal.mk.

Ambasadorja e re gjermane Dreksler në takim me kryetarin e Kuvendit Xhaferi

Shkup, 11 prill – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi sot do të ketë takim protokollar me ambasadoren e sapoemëruar gjermane në vend, Petra Dreksler.

Ambasadorja Dreksler më datën 6 të këtij muaji do t’ia dorëzojë letrat kredenciale presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski.

Petra Dreksler vjen në pozitën e Anke Holshtajn, e cila e kryente funksionin ambasadore e Republikës së Gjermanisë në Shkup nga viti 2020.

Related posts

Osmani: Jam thellësisht i nderuar dhe i përulur nga besimi dhe mbështetja juaj

D V

Shqiptarët vendimtarë për fitore në rrethin e dytë!

I.A

Disa komuna të Shkupit pa rrymë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky