Agjencia Zhurnal.mk.

Ambasadorja e Britanisë së Madhe kthehet ne Kiev

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Ukrainë, Melinda Simmons, është rikthyer në Kiev, pasi u largua nga vendi, me fillimin e invazionit rus.

“Ishte një udhëtim i gjatë, por distanca ia vlejti. Shumë mirë që jam sërish në Kiev” shkroi Simmons në Twitter.

Kthimi i saj në Kiev vie pasi kryeministri britanez, Boris Johnson, tha se ambasada britanike do të fillonte punën në Kiev gjatë kësaj jave.

Kjo vjen pasi Rusia tërhoqi forcat nga rrethi i Kievit, kur nuk arriti të pushtonte kryeqytetin dhe nisi një sulm në rajonin lindor të Donbasit.

Related posts

“Rrinë kafeneve”, Zelensky i do në front, Polonia: Do t’i kthejmë burrat ukrainas në moshë lufte

Xh M

Rritet në 34.305 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

Xh M

Ku është ‘Fito’? Lordi famëkeq i drogës i Ekuadorit, i cili u arratis nga burgu në të cilin jetonte si mbret

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky