Agjencia Zhurnal.mk.

Ambasadorja Bërns përvesh mëngët dhe bën ajvar

Shkup, 12 tetor – Ambasadorja e SHBA-ve në Maqedoninë e Veriut, Kejt Bërns ka përveshur mëngët dhe po bën ajvar.

 

Sezona e ajvarit në rezidencën e ambasadores sonë, me ajvarin special “Red Dog”. Cilat janë ushqimet tuaja të preferuara tradicionale?”, shkruajn nga Ambasada e SHBA-ve në Shkup.

Ajvar season

Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои се вашите омилени традиции за храна?Sezona e ajvarit në rezidencën e ambasadores sonë, me ajvarin special “Red Dog”. Cilat janë ushqimet tuaja të preferuara tradicionale?Ajvar season at the Ambassador’s residence with the special “Red Dog” ajvar. What are your favorite food traditions?

Posted by U.S. Embassy North Macedonia on Tuesday, October 12, 2021

Related posts

Maqedoni, 13.166 raste aktive me coronavirus dhe 6.214 viktima

D V

VMRO-DPMNE “tërbohet” pasi dëgjoi për kandidimin e Joveskit si gjykatës kushtetues

Z H

Gostivar, 10 persona nuk respektojnë vendimin për izolim

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More