Agjencia Zhurnal.mk.

Ambasada amerikane në Prishtinë kërkon progres real në dialogun Kosovë-Serbi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë i ka dhënë mbështetje përfaqësuesit special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili ka thënë se është koha për përparim të vërtetë në dialog.

 

I ngarkuari me punë në këtë ambasadë, Nicholas Giacobbe ka thënë se Lajçak ka të drejtë dhe është koha për progres real në dialogun Kosovë-Serbi.

“I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Lajçak ka të drejtë, është koha për progres real në dialogun Kosovë-Serbi. Bëjeni…”ka shkruar Giacobbe në Twitter./21Media

Related posts

Mali i Zi sqaron pse vendosi fusnotën për Kosovën

D V

PZAP vendos rinumërim votash të kuvendit komunal në Mitrovicë të Jugut

N E

Glauk Konjufca pret në takim emisarin Lajçak

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More