Agjencia Zhurnal.mk.

Amazon rikthen shërbimin pas ndërprerjes globale

Amazon.com Inc tha që dyqanet e saj në internet ishin kthyer në shërbimet normale pasi një ndërprerje globale pamundësoi blerjet në faqet e vendit të saj.

 

Sipas faqes së internetit të monitorimit të ndërprerjeve Downdetector, shërbimet u ndërprenë për gati dy orë dhe në kulmin e tyre, më shumë se 38,000 raporte përdoruesish treguan probleme me dyqanet online të Amazon, përcjell Telegrafi.

Ato thuhet se ndodhën të dielën në mbrëmje në Shtetet e Bashkuara dhe të hënën në mëngjes për pjesën më të madhe të botës.

“Disa klientë mund të kenë hasur përkohësisht në probleme gjatë blerjes. Ne e kemi zgjidhur çështjen dhe gjithçka tani po funksionon normalisht”, citohet të ketë thënë një zëdhënës i Amazon.

Sidoqoftë, zëdhënësi nuk pranoi të komentonte arsyen e ndërprerjes.

Kjo thuhet të jetë ndërprerja e dytë e gjerë që nga fundi i qershorit kur përdoruesit përjetuan një ndërprerje të shkurtër në platformat Amazon duke përfshirë Alexa dhe Prime Video para se shërbimet të riktheheshin.

Related posts

Ekrani mini LED arrin në iPad Pro 11 inç vitin e ardhshëm

D V

Samsung dhe upday prezantojnë një aplikacion të ri të lajmeve eSports

D V

Kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 mund të zhgënjejë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More