Agjencia Zhurnal.mk.

Alves deklarohet pas rikthimit zyrtar te Barcelona: Kam luftuar pesë vite si i çmendur për këtë moment

Dani Alves është rikthyer në Barcelonë, pas insistimit të Xavit.

 

Barcelona ka rënë shumë viteve të fundit dhe Xavi ndjente se këta të rinj të talentuar, kanë nevojë t’i kenë afër disa legjenda për t’i ndihmuar ata të rriten dhe të bëjnë që dhoma e zhveshjes të jetë në zjarr dhe kush më mirë se Alves e bën këtë gjë, legjendë e Barçës dhe futbollit në përgjithësi.

Përmes një postimi në Instagram, Alves tregoi se sa i lumtur është që u rikthye në shtëpi.

“Pothuajse 5 vite duke luftuar si i çmendur për të arritur këtë moment. Nuk e dija që do të zgjaste kaq shumë, nuk e dija se do të ishte kaq e vështirë, por zemra dhe shpirti ma thoshte se kjo ditë do të vinte”, shkroi Alves.

“Kthehem në shtëpi nga ku kurrë nuk jam largu dhe siç thash para se të largohesha; UNË JAM NJË NGA JU, NUK E DI SA DO TË ZGJASË KJO ËNDËRR, POR SHPRESOJMË TË JETË E PËRJETËSHME!!

“Shihemi së shpejti me të njëjtin entuziazëm si herën e parë dhe me të njëjtën dëshirë për të ndihmuar në rindërtimin e KLUBIT MË TË MIRË NË BOTË”, ka shkruar ai.

Alves pritet të bëhet lojtari më i vjetër që luan në histori të Barcelonës.

Related posts

Atletico e ofroi Saulin dhe para për Bernardo Silvën, por City e refuzoi këtë ofertë

D V

Akili i pafat, mposhtet në repesazh nga xhudisti i Azerbajxhanit

D V

E kryer, Atletico Madrid fiton garën për Rodrigo de Paul

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More