Agjencia Zhurnal.mk.

Alternativa: Po shohim mundësinë për të hyrë në qeveri

Shkup, 26 nëntor – Partia Alternativa, pas një mbledhje disa orëshe, kanë dalë me deklarata se e ata e kanë ngarkuar kryetarin e kësaj partie, Afrim Gashi, për të filluar negociatat për t’u bërë pjesë e Qeverisë. Gjithsesi, Orhan Myrtezani, thotë se ky vendim do të merret pasi kryetari i tyre të ketë folur me mandatarin që do të formojë qeverinë e re.

 

Related posts

Ballkani i Hapur/ Zaev: Marrëveshjet për një treg të përbashkët të punës me rëndësi të veçantë për qytetarët

Z H

Uji në Shkup i sigurt dhe cilësor për pirje

D V

Përforcohet mbrojtja e konsumatorëve, por shumica ende nuk i dine të drejtat

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More