Agjencia Zhurnal.mk.

Allegri i kënaqur me barazim ndaj Interit: Një pikë e rëndësishme pas një paraqitjeje të mirë

Juventusi ia doli të merrte një pikë përballë Interit në “Meazza” falë një penalltie të akorduar nga VAR në minutën er 89 e kthyer në gol nga Dybala.

 

Pas ndeshje trajneri Allegri u shpreh i kënaqur me rezulatin.

“Është një baraim që peshon shumë sepse erdhi pas një paraqitjeje të mirë, në pjesën e dytë edhe më e mirë. Pikë e rëndësishme sepse në e mbajmë Interin 3 pikë larg, na lejon të përmirësohemi dhe të rikuperojmë pozicione në vazhdim.

Para golit të barazimit ka pasur dy-tre situata ku në duhet të bënim më mirë. Në përgjithësi ekipi luajti lart, me shumë besim, kundër një Interi të shkëlqyer i cili është një ekip fizik, i cili ka tenikën e nevojshme të bëjë paraqitje të tilla,” thotë ndër të tjera Allegri.

Related posts

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Man City është ende larg çmimit të kërkuar nga Tottenhami për Kane

D V

Shearer zbulon profilet e tre lojtarëve që Newcastle duhet t’i transferojë në janar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More