Agjencia Zhurnal.mk.

Allabakovski dënohet me gjashtë muaj me kusht për shkaktimin e zjarrit në Q.K “Vanço Mihajllov”

Manastir, 27 shtator – Llambe Alabakovski, i cili para disa muajve shkaktoi zjarr në qendrën kulturore “Ivan Mihajllov” në Manastir, është dënuar me dënim me kusht prej gjashtë muajve, transmeton Zhurnal.

 

Sipas informatave, Allabakovski në gjykatë e ka pranuar veprën dhe është dënuar me dënim me burg me kusht prej gjashtë muajsh nëse në 12 muajt e ardhshëm nuk e përsëritë veprën.

Allabakovski është pajtur me këtë dënim. Ai që në fillim të hetimit e pranoi veprën por nuk tregoi për çfarë motivi e ka kryer.

Atij i janë kthyer të dy pasaportat, edhe ai maqedonas edhe ai amerikan./Zhurnal.mk

Related posts

Spasovski dhe Azeski në “Tabanoc” për kontroll të rrjedhës së mallrave në kuadër të “Ballkanit të Hapur”

Xh M

Visar Ganiu në takim pune me kryetarin e komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi

Z.H

12 deputetët e ASH-AAA e kanë nënshkruar bashkë me VMRO-DPMNE-në rrëzimin e Qeverisë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More