Agjencia Zhurnal.mk.

Aliu thumbon Grubin: Pse zëvendës kryeministri mund të jetë “axhami”, e kryetarët e komunave jo?

Tetovë, 5 Tetor – Zëvendës kryeministri Artan Grubi edhe në Zhelinë ka pasur një paraqitje para simpatizuesve,  të cilën shumë bashkëpartiakë të tij e shohin si të dëmshme për BDI-në. Grubi ka thënë se “komunat nuk duhet të ju lihen axhamive”.

 

Edhe analisti politik Qenan Aliu e ka vlerësur si pradoksale dhe ofenduese për rininë.

“Sa paradoksal është Artan Grubi, demek komunat nuk duhet tu lihen, “axhamive”e ndërkaq zv/kryeministri mund të jet “axhami”!

Sipas logjikës të Artan Grubit po del se në komunat ku humbasin kandidatët e partisë së tij, votuesit na ”qenkan axhami”. Non sens! Artan Grubi duhet ta dijë se edhe ,,AXHAMITË,,mbi 18 vjet, sipas kushtetutës kanë të drejtë të ZGJIDHEN dhe të ZGJEDHIN!”, kakomentuar Aliu

Related posts

Mesazhi i Taravarit dhe paralajmërimi për qeverinë e re

Redaksia

Micotakis dhe MPJ-ja greke shprehin ngushëllime për aksidentin e autobusit

Z H

Mot me vranësira të ndryshueshme, paradite me shi, pasdite me periudha të diellit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More