Agjencia Zhurnal.mk.

Aliu: Ndryshimet e Ligjit për ASHMAA së shpejti në Kuvend

Shkup, 20 tetor – Ndryshimet e Ligjit për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele (ASHMAA) tashmë janë në procedurë qeveritare dhe së shpejti pritet të kalojë në Kuvend, tha sot ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Azir Aliu. 

Siç informon Aliu, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pas takimit me odat ekonomike të gjitha palët e interesuara janë përfshirë në përgaditjen e ndryshimeve, por jo të gjithë kanë qenë aktivë, ndërsa disa nuk kanë qenë aktivë fare.

Related posts

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

Xh M

Xhaferi: Me përkushtim do ta ushtroj pozitën e kryeministrit

Xh M

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Xh M