Agjencia Zhurnal.mk.

Ali Ahmeti: BDI është dhe do të mbetet parti e çështjes kombëtare në RMV

Shkup, 19 maj – Kohë më parë nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti kishte deklaruar se BDI nga parti e e luftës dhe vlerave kombëtare, po shndërrohej në parti kazinosh.

Po këtë pretendim të Mexhitit e ka mohuar sot kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

“BDI ka qenë, është dhe do të mbetet parti dhe avangardë e çështjes kombëtare në Republikën e Maqedonisë”, deklaroi shkurt Ahmeti.

Deklarata e Ahmetit vjen para takimit që e ka thirrur në selinë e BDI-së në Tetovë.

Sipas tij, mbledhja ka të bëjë me konsultat për zgjedhjet brenda partiake.

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy