Agjencia Zhurnal.mk.

Alexia Putellas fiton Topin e Artë në konkurrencën e femrave

Mesfushorja e Barcelonës, Alexia Putellas Segura, e ka fituar Topin e Artë në konkurrencën e femrave.

Ajo është pjesë e Blaugranëve që nga viti 2012 dhe është kapitene e klubit, ndërsa në këtë periudhë e ka fituar pesë herë titullin e Spanjës, gjashtë herë Kupën e Mbretëreshës dhe një herë Ligën e Kampionëve për femra.

Në sezonin 2020/2021, Alexia luajti rol të rëndësishëm në triumfin e Barcelonës në Ligën e Kampionëve në konkurrencën për femra.

Këtë vit është vlerësuar si futbollistja më e mirë, ashtu që në ceremoninë e madhe në Paris iu nda çmimi më i madh prestigjioz që ndahet për futbollistë.

Për më shumë, ajo është bërë futbollistja e parë spanjolle që e fiton Topin e Artë.

Related posts

Man. Utd zyrtarizon marrëveshjen me Sanchon

Z.H

Vazhdon shkëlqimi i Andi Zeqirit, tjetër gol me fanellën e Baselit

Xh M

Ancelotti i lumtur me kualifikimin, tregon skuadrën që e do në finale të Ligës së Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More