Agjencia Zhurnal.mk.

Albumi i Dua Lipës kaloi mbi gjashtë muaj qëndrim në top 10 të albumeve më të dëgjuara

Artistja e njohur ka korrur sukses gjatë këtij viti.

 

Dhe, albumi i saj ‘Future Nostalgia’ po vazhdon të thyejë rekorde të reja.

Së fundmi, albumi i sa është bërë albumi i parë i një artisteje femër që për gjashtë muaj me radhë qëndron pjesë në top listën e njohur botërore, Billboard 200, në top 10 më të mirat.

Mike Adam, ishte ai i cili përmes një statusi në rrjetin social Twitter, ka vënë në pah këtë sukses të Duas.

“Future Nostalgia nga Dua Lipa është albumi i parë nga një artiste femër që kaloi gjashtë muaj në top 10-shen e më të mirave në Billboard 200 këtë dekadë. Urime Dua Lipa”, ka thënë ai.

Related posts

“Më mungon kur marr frymë”, Morena Taraku me dedikim emocionues

D V

Madonna publikon trailerin e shfaqjeve “Madame X”

D V

Bashkëjetoi me Cozman, ish-partnerja rrëfen lidhjen me reperin: Ishte xheloz dhe posesiv prandaj u ndamë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More